(41) 373 11 42  
maleniec@gmail.com

Maleniec 52
26-242 Ruda Maleniecka

Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzonymi

pracami konserwatorskimi i robotami budowlanymi

Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu w okresie od 01.06.2019 do 30.11.2019 

jest wyłączony z udostępniania zwiedzającym. 

 

Zobacz: Informacja o realizowanej inwestycji

Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Patrioci i Fabrykanci Zagłębia Staropolskiego” z  Maleńca w dniu 13 września.2019 r. promowała tradycje patriotyczne, niepodległościowe i metalurgiczne Zagłębia Staropolskiego na festynie „Mnisi i Hutnicy" w Wąchocku. Impreza zorganizowana została przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Opactwo Cystersów w Wąchocku.

Czytaj więcej: GRUPA Z MALEŃCA W WĄCHOCKU

W dniu 9 września.2019 r. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Patrioci i Fabrykanci Zagłębia Staropolskiego” promowała tradycje patriotyczne, niepodległościowe i metalurgiczne Zagłębia Staropolskiego na festynie historycznym „Od Prasłowian do Polaków”. Impreza zorganizowana została na terenie muzealnego Archeoparku w Starachowicach w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Czytaj więcej: EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA

V Piknik Historyczny w Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej już za nami... Wspólnie ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Historycznym GROT promowaliśmy i przypominaliśmy o patriotycznych tradycjach Zagłębia Staropolskiego. W imieniu powiatu koneckiego wystawiliśmy sekcję artylerii, stoisko kowalskie i chirurga obozowego. Bądźmy dumni z naszych wspólnych tradycji patriotycznych!

Czytaj więcej: PATRIOCI I FABRYKANCI ZAGŁĘBIA STAROPOLSKIEGO